Propozycje programowe

JOTI jest świetną okazją do wykorzystania propozycji programowych ZHP.

Jest to przede wszystkim super okazja do wymiany informacji czy też doświadczeń przez skautki i skautów z całego świata.

Do tego typu zadań doskonale nadaje się program Barwy Przyszłości. Niektóre propozycje z broszurki Nasz barwny świat dotyczące wychowania patriotycznego, obywatelskiego i europejskiego są do zrealizowania podczas JOTI.

Propozycja zadań:

1. Nawiążcie kontakt mailowy, IRC, chat lub voicechat (teamspeak) ze skautami z Unii Europejskiej.

2. Podczas rozmowy / kontaktu ze skautami zweryfikujcie waszą wiedzę na temat danej organizacji, zdobytą w ramach realizacji zadań przed JOTI.

3. Zapytajcie się skautów, z którymi nawiążecie kontakt, o informacje, które łączą się z waszymi zainteresowaniami (kluby sportowe w różnych krajach, moda, piosenkarze, przepisy kulinarne).

4. Zaznaczcie na przygotowanej mapie Europy uzyskane informacje. W ten sposób powstanie mapa waszych europejskich zainteresowań.

5. Prześlijcie mailem przygotowane kartki pocztowe reklamujące ZHP i Polskę w Europie, oraz zdjęcia na adresy mailowe zgłoszonych grup i skautów do JOTI. Adresy mailowe znajdziecie na oficjalnej stronie JOTI.

6. Spiszcie, z którymi krajami nawiązaliście kontakt i sporządźcie listę adresów mailowych skautów.