Podstawowe wiadomości

Światowe Skautowe Jamboree w Internecie (JOTI) jest ogólnoświatowym spotkaniem skautów, które odbywa się w internecie w każdy trzeci weekend października. Jest to oficjalna impreza Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM)

W ten weekend tysiące skautów z całego świata spotyka się, aby móc skontaktować się za pomocą internetu, bez znaczenia z jakiego miejsca na Ziemii i przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych technologii, jak przeglądarki internetowe, e-maile, czaty, komunikatory, mikrofony, skanery, kamery cyfrowe. Równolegle do tego skauci na całym świecie mogą uczestniczyć w Jamboree On The Air (JOTA), przedsięwzięciu, podczas którego harcerze, wspierani przez lokalne grupy radio operatorskie kontaktują się przy użyciu radia.

Najpowszechniejszą formą komunikacji jest e-mail oraz chat zwany (skrót od angielskiego Internet Relay Chat). JOTI umożliwia nawiązanie przyjaźni ze skautami z innych krajów i dowiedzenie się więcej o ich życiu codziennym, a także wymianę doświadczeń skautowych. Często kontakty zawarte w ten sposób przekształcają się w długotrwałe przyjaźnie, które stają się powodem wymian między drużynami oraz wspólnych przedsięwzięć.

Od roku 1996 JOTI jest oficjalnym przedsięwzięciem WOSM i ma swoje stałe miejsce na stronach internetowych Światowego Biura Skautowego.

Jeśli udało nam się zainteresować Cię tematem JOTI, zapraszamy do zwiedzenia naszej strony i wzięcia czynnego udziału w tegorocznym Światowym Skautowym Jamboree w Internecie.