Jamboree on The Internet - JOTI

Wirtualne Jamboree

Nie miałeś możliwości uczestniczenia w międzynarodowym jamboree?
Nie starczyło na to wakacji?
A może właśnie kontynuujesz znajomość z zagranicy?
Ten zlot jest dla każdego!

13 JOTI

W trzeci weekend października (17-18.10.2009) jak co roku czeka nas spotkanie skautów w Internecie, czyli 13th Jamboree On The Internet. To dobra okazja, aby nie wychodząc z domu poznać skautów z innych krajów.

Spotkanie odbywa się na serwerach IRC SCOUTLINK. Dawniej do komunikacji potrzebny był odpowiedni program, dziś można równie dobrze korzystać z czata na stronie internetowe http://www.czat.zhp.pl .

Czat już działa i to w dodatku na serwerach SCOUTLINKA. Serwerach, do których z założenia mają dostęp tylko skauci. Dzięki temu jest tam bardziej kulturalnie niż na "komercyjnych" czatach i nie ma drażniących reklam. Aktualnie jeszcze dopracowywana jest szata graficzna, spolszczenie i poprawiane są drobne błędy wyświetlania polskich czcionek.

Po zalogowaniu do czata użytkownik jest automatycznie logowany na kanał #polish. Może rozmawiać po polsku z harcerzami lub uruchomić dodatkowe okna kanałów obcojęzycznych i tam poznać kogoś nowego. Oczywiście najwięcej rozmówców pojawia się co roku podczas JOTI, ale zarówno serwery SCOUTLINKA, jak i nasz nowy czat działają i mają działać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i przez cały rok.

Nad bezpieczeństwem i spokojem czatowania czuwają operatorzy JOTI Team ZHP.

Ani wiek, ani funkcja nie jest tu przeszkodą, w JOTI uczestniczyć może każdy, kto ma możliwość dostępu do komputera z podłączeniem do internetu.

Nie straszna powinna być bariera językowa, ponieważ wystarczą podstawy angielskiego do prostej komunikacji. W razie potrzeby zawsze można skorzystać z internetowego słownika lub pomocy
innego harcerza, który jest dostępny w sieci.

Jeśli chcesz dołączyć do wirtualnego zlotu, włącz komputer 17 i 18 października br.
Możecie także wziąć udział zastępem lub całą drużyną.

Wszyscy członkowie WOSM i WAGGGS są zaproszeni do udziału w JOTA/JOTI i
cieszenia się tym międzynarodowym wydarzeniem razem z innymi skautami.

Czuwaj i do zobaczenia w wirtualnym świecie!!!

phm. Hubert Mika
Koordynator JOTI w ZHP